pro zájemce o členství

Velmi nás těší, že zájem o skauting v posledních letech roste. Obzvláště v našem kraji navíc přímo závratným tempem. I to má ale svá úskalí.

Skautská výchova je založená na individuálím rozvoji každého jedince, proto je důležité, aby vedoucí měli s každým členem unikátní vztah. Od toho se odvíjí velikost jednotlivých jednotek – družin, oddílů, středisek, okresů a krajů.

Náš oddíl už je několik let na maximálním počtu členů, se kterými může pracovat, a nové členy přijímá jen tempem, kterým odrůstají nejstarší, tedy asi do deseti lidí ročně.

Pro zájemce máme čekací listinu, ze které nabíráme vždy před začátkem školního roku. V součané době je na ní přibližně 50 čekajících.

Mrzí nás, že důsledkem toho některé děti nemohou začít chodit hned jak chtějí. Proto se snažíme podpořit vznik nových oddílů v našem okolí. Jestli chcete místo toho zkusit štěstí jinde, na této stránce najdete jaké další skautské oddíly působí ve vašem okolí.